Spotkanie z dziennikarką

Dnia 7 maja 2024r. klasy drugie gościły panią Aleksandrę Głodek, któraw ramach spotkań z zawodami rodziców przedstawiła swój zawód – dziennikarki. Poznaliśmy tajniki, specyfikę, odpowiedzialność tej trudnej, ale nadzwyczaj ciekawej pracy. Dowiedzieliśmy się jak współczesne media zmienia sztuczna inteligencja. Było sporo pytań dotyczących harmonogramu dnia pracy w redakcji „RudaSlaska. com.pl „. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak dynamiczna i wymagająca szybkiego reagowania jest praca dziennikarza. Tym bardziej doceniamy, że w grafiku Pani Redaktor znalazła się wizyta w naszej Szkole i spotkanie z – być może – przyszłymi adeptami dziennikarskiej profesji.

Pozostaną nam pamiątki w postaci odblaskowych wiewiórek, kolorowanki, a w pracowni informatycznej podkładki pod myszki.

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze za poświęcony czas, ciekawą prezentację oraz prezenty.